Ano, i s Canonem 10D a podobnými přístroji lze při troše snahy dosáhnout infračervených snímků. Pár praktických postřehů a triků najdete v tomto článku.
Seriál Infračervená fotografie snadno a rychle
Úvodní kurz do černobílé infračervené fotografie
Infračervená fotografie digitálním fotoaparátem
V posledním díle seriálu o infračervené fotografii máme přichystáno doplnění pro milovníky elektronického obrazu.
Infračervená fotografie s filmem Ilford SFX 200
V článku je popsána práce s filmem Ilford SFX 200 a jeho aplikace pro „pseudo“ infračervenou fotografii. Tento film je ideální jako relativně nenáročný úvodní krok do infračervené fotografie a při volbě vhodných filtrů, které odfiltrují viditelné záření, dává výsledky blížící se (podobné) „pravým“ infračerveným fotografiím.
Snímání na IR materiály
V dnešním díle se konečně dostaneme k vlastnímu snímání na IR film a jeho vyvolání. Předpokládám, že vážní zájemci o IR fotografii si pořídili film Kodak High Speed Infrared a tmavě červený filtr a nyní celí netrpěliví přemýšlí, co s tím. Takže…
Technické vybavení pro infračervenou fotografii
V dnešním díle se podíváme na zoubek technickému vybavení, které budeme potřebovat pro infačervenou fotografii.
Filmy pro IR fotografii
Dnešní díl přináší přehled filmů, použitelných pro vizualizaci krátkovlnného IR záření.
Co to je a jak se chová infračervené záření
V dnešním díle si jednoduchou a srozumitelnou formou objasníme, co to je infračervené záření, jak se chová, a jak ho lze využít k fotografování.
Proč fotografovat infračerveně?
Většina fotoamatérů považuje infračervenou fotografii za něco velmi obtížného, speciálního, vysoce odborného a s prakticky žádným využitím pro obrazovou fotografii. Seriál, jehož první díl právě čtete, by vás měl přesvědčit o opaku.